Hakkımızda

DSC_2288

Altın Havan Ödülleri, “Sektörün en iyi dergisi” ödülüne sahip Eczacı Dergisi’nin organizasyonu olarak 2010 yılından bu yana düzenlenmektedir. Bu ödüllerin ilham kaynağı 2008 yılında yitirdiğimiz, eczacılık mesleğine büyük emeği geçmiş, eczacılık mesleğin gelişimi için örgütlü çalışmalar yapmış, dergimizin yazarı Sayın Levent Kamacık’tır. Altın Havan Ödülleri zaman içerisinde bireysel ve kurumsal kategoriler eklenerek gelişti. Ödül Gecesi aynı zamanda eczacılığın bir vefa gecesidir; bu gecede geçmişte eczacılık mesleğine emeği geçenler Jüri Onur Ödülleri ile hatırlanırlar.

İlk olarak “Eczacı Dergisi 2010 Yılı İlaç ve Eczacılık Sektörü Başarı Ödülleri” adı altında düzenlenen ALTIN HAVAN ÖDLÜLLERİ’nin amacı; ilaç ve eczacılık sektörünün birbirini tamamlayan tüm birimlerinin çalışmalarını ve hizmetlerini değerlendirmek, yetkinliklerini belgeleyerek çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek ve geçmişte katkıları olanlara bir vefa örneği sunmaktır.

Altın Havan Ödül Jüri’sinin kategorileri açıklamasının ardından isteyen şahıs ve kurumlar, diledikleri kategoride başvuru yapabilirler. Aynı zamanda sektördeki başarılı bir çalışmanın ödüllendirilmesini isteyen her kurum ve şahıs ödüller için adaylık önerisinde bulunabilirler.